Azon most nem nyitnánk vitát, hogy Lázár miniszter tudott-e a készülő rendeletről, vagy csak valamelyik beosztottja próbálta megfelelési kényszerből helyzetbe hozni magát. Inkább örüljünk annak, hogy legalább ebben a vonatkozásban van előrelépés, hiszen a mostani dress code – szemben Mitnyan polgármester javaslatával – nem tesz különbséget jó és rossz lábú nők között. Ami nemcsak azért helyénvaló, mert mindenkinek más az ízlése, hanem azért is, mert senkinek nincs köze hozzá, hogy kinek milyen lába van.
Akkoriban Demszky Gábor főpolgármester is megszólalt az ügyben: „szerintem modortalanság egy férfi politikus részéről, ha el kívánja dönteni, hogyan öltözzenek a női munkatársak. Az pedig egyenesen otrombaság, ha megszabja, mit viseljenek a csinos lábú nők és mit a kevésbé csinosak. Ezt sértőnek tartom és a több száz nődolgozónak munkát adó Városháza nevében visszautasítom. A fővárosban nem lesz kötelező ruhaszabály a köztisztviselők részére. Továbbra is annyi az elvárás, hogy tiszta és rendezett ruhában dolgozzanak. A képviselők pedig úgy öltöznek ahogy akarnak, őket minősíti, ha rövidnadrágban járnak ülésre, mint ahogyan az is, ha dress code-okat készítenek.”
Ez hát a mostani öltözködési előírás előzménye, amihez hozzátartozik, hogy nem kell a dolognak nagy feneket keríteni. Sőt, semilyet sem, mert a sajtóban olvasható előzetes tervek szerint ez az intézkedés nem lesz sokáig érvényben. Legalábbis a Nemzeti Közlekedési Központnál biztosan nem. Ez az alig egy hónappal ezelőtt létrehozott cég ugyanis mint önálló intézmény a hivatalos indoklás szerint a párhuzamos állami struktúrák megszüntetése érdekében az év végén megszűnik, és projektjeit az Építési és Beruházási Minisztérium veszi át. Az még a jövő zenéje, hogy mi lesz azokkal a kolléganőkkel, akik maradnak a NKK utódszervezeteinél. Ők milyen hosszú szoknyában léphetnek be a munkahelyükre?