>A TERF-ek néven ismert, radikális feminista csoportok a konzervatívokkal együttműködve próbálják terjeszteni transzellenes programjukat.
Aimee Stephens 20 éven át dolgozott a temetkezési szolgáltatás területén, ebből közel hat évet a Harris Funeral Homesnál, amikor főnöke elé állt, hogy transznemű lesz. Már 5 éves kora óta tudta, hogy lány, és egy ideje már a munkahelyén kívül is nőként élt. Bár szerette a Harrisnél végzett munkáját, ahol a gyakornoktól a temetkezési vállalkozóig küzdötte fel magát, úgy érezte, hogy nem tudja tovább titkolni, hogy ki is ő valójában.
A temetkezési vállalat tulajdonosának, Thomas Rostnak küldött egy üzenetet, amelyet barátaival és kollégáival is megosztott. “Tisztában vagyok vele, hogy néhányuknaknehéz lesz megérteniü ezt. Az igazság az, hogy eddig életem minden napján együtt kellett élnem vele, és még én magam sem értem a dolgotteljesen” – írta. “Bármennyire is fájdalmas lesz ez a barátaimnak és néhány családtagomnak, ezt magamért és a saját lelki békémért meg kell tennem, és azért, hogy véget vessek a lelkemben lévő gyötrelemnek”.
Miután elolvasta az üzenetet, Rost csak annyit mondott: “Oké”. Stephenst két héttel később kirúgták. Rost azt mondta neki, hogy “nem fog működni”. Stephens beperelte, azt állítva, hogy az elbocsátása nemi alapon történő megkülönböztetés volt.. A bírósági dokumentumok szerint Rost azt vallotta, hogy azért rúgta ki Stephens-t, mert “a jövőben nem fog férfiként viselkedni. nőként akart öltözködni”. A Bíróság a nő javára döntött. “A munkáltató nem diszkriminálhat a transznemű státusz alapján anélkül, hogy ne erőltetné rá sztereotip elképzeléseit arról, hogy a nemi szerveknek és a nemi identitásnak hogyan kellene igazodniuk egymáshoz”.